Tel. (22) 226 77 00

Kom. 512-616-673

ul. Zwoleńska 127, Warszawa

Leczenie uzależnień

Alkohol lub narkotyki były przyjmowane przez organizm pacjenta przez długi czas, dlatego ich odstawienie powoduje skutki uboczne-dolegliwości, AZA, ZZA. Określa się je mianem zespołu odstawienia, zespołu abstynencyjnego, delirium tremens , przejawia się on różnymi dolegliwościami natury fizycznej i psychicznej.Pacjenci cierpią na wymioty, biegunkę, miewają drgawki, skurcze. Ponadto odstawienie środka uzależniającego negatywnie wpływa na samopoczucie pacjentów – towarzyszy im poczucie lęku, zdarzają się u nich myśli samobójcze, omamy (np. białe myszki), majaczenie, mogące się przerodzić w stany depresyjne, psychozy.

Wyraźnie psychologiczne mechanizmy ZZA (zespół zaburzeń alkoholowych): zaprzeczanie problemowi alkoholizmu, minimalizację, brak dostrzegania strat spowodowanych przez picie alkoholu lub przyjmowanie substancji psychoaktywnych. Ze względu na powyższe zagrożenia istotne jest zapewnienie pacjentom stałej opieki medycznej, szczególnie w pierwszych dniach odstawienia narkotyków i (lub) alkoholu. Leczenie uzależnienia nie jest możliwe bez wsparcia innych osób.

Detoksykacja lub detox, to proces polegający na pozbyciu się z organizmu pacjenta uzależniającej go substancji, toksyn, metali ciężkich. Możliwe jest to dzięki podaniu odpowiednich leków i preparatów: sól fizjologiczna, glukoza, PWE, witaminy z grupy B, leki przeciwdrgawkowe, leki uspokajające , sód , potas. Pacjent bezpiecznie i komfortowo przechodzi do stanu trzeźwości. Dodatkową pomocą podczas detoksykacji jest właściwa dieta i wypoczynek.

Zabieg Detoxu– ultra szybkiego odtrucia po alkoholowego, po narkotykowego pozwala dużej grupie Pacjentów funkcjonować społecznie, zawodowo w kilka godzin po jego przeprowadzeniu. SONO MED prowadzi usługi odtruwania poalkoholowego – detoxu i dalszego leczenia alkoholizmu. Zgłaszającym się do nas Pacjentom zapewniamy opiekę medyczną, usługi pielęgniarskie, pomoc terapeuty. Dbamy o zachowanie całkowitej dyskrecji przez cały czas trwania terapii, jak i po jej zakończeniu.

Terapię leczenia alkoholizmu prowadzimy na terenie Warszawy i okolic.

Narkomania jest chorobą, która polega na uzależnieniu się organizmu chorego od narkotyków, zatem różnego rodzaju substancji psychoaktywnych: opiaty, heroina, extazy, morfina, lekarstwa, kokaina, amfetamina, marihuana, relanium, benzodiazepiny, haszysz, crack, proch. Wielokrotnie choroba postępuje poza wolą i świadomością uzależnionego, który często do samego końca nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu i zaprzecza swoim problemom z narkotykami. Jest to wyjątkowo groźne, ponieważ brak reakcji i leczenia sprawia, że mogą one działać swobodnie, co prowadzi do uszkodzenia wielu układów m.in. układu pokarmowego, układu krążenia, układu odpornościowego, a także innych narządów.

Nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, spowodowane uzależnieniem od narkotyków, tworzą poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia pacjentów, lecz także dla ich życia. Z tej właśnie przyczyny tak istotne jest jak najszybsze podjęcie odpowiedniego leczenia uzależnień. Powinno być one kompleksowe i prowadzone przez specjalistów.

SONO MED proponuje Państwu terapię leczenia uzależnień, obejmująca odtruwanie od narkotyków i zapewnienie pomocy na dalszym etapach leczenia. Pacjentom zapewniamy dyskrecję, zarówno podczas trwania leczenia, jak i po jego zakończeniu. Terapię przeprowadzamy indywidualnie.

Walka z narkomanią na własną rękę oraz stosowanie półśrodków praktycznie nigdy nie przynoszą oczekiwanych efektów. Szansą na powrót do normalnego życia jest leczenie uzależnienia z pomocą lekarzy i terapeutów. Terapia zawsze rozpoczyna się detoksykacją – detoxem, czyli oczyszczeniem organizmu z substancji toksycznych, które gromadziły się w nim podczas używania narkotyków. 

SONO MED oferuje pacjentom dyskretną usługę, przeprowadzoną w środowisku domowym i ambulatoryjnym. Wsparcie osób bliskich jest bardzo ważne w trudnym okresie odstawienia narkotyków, alkoholu. W połączeniu odpowiedniego, leczenia farmakologicznego oraz psychologicznego wsparcia, Pacjent jest przygotowany do dalszych kroków ku zaniechaniu nałogu.

Oferujemy również implantację Naltrexone (Nalorex), implantację Esperalu-Disulfiramu.

Wystawiamy zaświadczenia i zwolnienia L4.

Zapraszamy

SONO MED

Na stronie www.leczenieuzaleznienia.pl stoujemy pliki cookie, aby korzystanie z serwisu było łatwe, przyjemne i szybkie.

Szczegółowe informacje o stosowanych przez Sono Med zasadach znajdą Państwo w polityce prywatności.