Tel. (22) 226 77 00

Kom. 512-616-673

ul. Zwoleńska 127, Warszawa

Leczenie alkoholizmu

Mówią, że alkoholizm jest przyzwyczajeniem, że towarzyszy okazjonalności w życiu. My profesjonaliści twierdzimy, że uzależnienie od alkoholu może być chorobą, prowadzącą do konieczności leczenia alkoholizmu. Jak w przypadku większości chorób, alkoholizmowi łatwiej jest zapobiegać – leczenie alkoholizmu jest bowiem procesem żmudnym, bolesnym i, niestety, nie zawsze skutecznym.

Przebieg alkoholizmu

Choroba alkoholowa ma określony początek i przebieg.

Alkoholizm rozwija się latami, zaczyna się najczęściej od poznania wpływu na organizm 1 lub 2 kieliszków alkoholu – przyjemne uczucie: odpręża, poprawia nastrój, otwiera przed otoczeniem, bywa, że poprawia wizję nas samych, a często redukuje lęk np. przed wystąpieniem publicznym. Po kilku godzinach powracamy jednak do naszego nastroju podstawowego i nie ma problemu.

Niestety, dla niektórych te pierwsze doznania sprawiają, że zaczynają oni coraz częściej i w większych ilościach powtarzać to doświadczenie. Coraz trudniej powraca wyjściowy nastrój, w którym zachowanie i sposób postrzegania świata nie są zaburzone przez alkohol.

Nasze artykuły o leczeniu alkoholizmu

Zachęcamy do lektury innych artykułów o różnorakich aspektach leczenia alkoholizmu:

objawy alkoholizmu

pomoc rodziny alkoholika

Alkoholizm zmienia ludzi

alkoholizmZ czasem dochodzi do picia codziennego, najpierw 1 – 2 dni, potem 3-7 dni, miesiąc, wiele miesięcy. Obserwowałem przypadki osób, które w sposób ciągły piły miesiącami aż do pełnego wyczerpania fizycznego. Takie ciągi alkoholowe charakteryzują zaawansowaną fazę alkoholizmu. Zwykle ich przerwanie łączy się z fizycznym bólem i innymi dolegliwościami psychofizycznymi – alkoholik pije, gdyż po prostu musi.

Z biegiem czasu alkoholicy stają się innymi ludźmi – bardziej drażliwymi, wybuchowymi, czasem agresywnymi, mają ciągły zły nastrój dający w konsekwencji cierpienie. Bywa, że dochodzi do mniejszej czy większej depresji, a z chwilą pojawienia się myśli samobójczych – „potencjalnego samounicestwienia”.

W wyniku alkoholizmu mogą pojawić się padaczka alkoholowa bądź psychozy alkoholowe. Najpopularniejsza z nich to delirium określana zwyczajowo „białe myszki”. Ale i inne bywają straszne np. zespół Otella.

To wszystko powoduje alkohol – neurotoksyna i musi prowadzić do leczenia alkoholizmu.

Na stronie www.leczenieuzaleznienia.pl stoujemy pliki cookie, aby korzystanie z serwisu było łatwe, przyjemne i szybkie.

Szczegółowe informacje o stosowanych przez Sono Med zasadach znajdą Państwo w polityce prywatności.