Tel. (22) 226 77 00

Kom. 512-616-673

ul. Zwoleńska 127, Warszawa

wrz 19

Jak przygotować się do wszycia esperalu?

Często dostajemy od Państwa pytania jak przygotować się do zabiegu wszycia esperalu. Śpieszymy uspokoić, że nie jest to wcale skomplikowane, a kilka najistotniejszych rad znajdziecie Państwo poniżej.

Motywacja do leczenia alkoholizmu

Najważniejsza jest motywacja. Pacjent powinien być mentalnie gotowy do zabiegu, dostrzegać negatywne konsekwencje uzależnienia od alkoholu, chcieć zmienić swoją sytuację i przezwyciężyć nałóg. Znacząco zwiększy to szanse na powodzenie leczenia. Nie bez znaczenia jest także wsparcie bliskich osób, zwłaszcza rodziny, które motywując i wspomagając osobę uzależnioną mogą sprawić, że znajdzie ona w sobie siłę do pokonania uzależnienia.

Motywacja ma kluczowe znaczenie dla skuteczności leczenia esperalem

Kluczem do sukcesu jest motywacja pacjenta i wsparcie jego bliskich

Pacjenci zamierzający odmienić swoje życie i podjąć leczenie esperalem, powinni w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nie ma ku temu medycznych przeciwwskazań – ich listę znajdziecie Państwo na naszej stronie o esperalu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości postaramy się je wyjaśnić telefonicznie.

Jeżeli pacjent chce i może podjąć leczenie, możemy umówić się na zabieg telefonicznie lub mailowo. Najważniejsze jest, by pacjent był całkowicie trzeźwy. Zalecamy minimum 24 godzinną abstynencję przed wprowadzeniem leku.

Wszycie esperalu wykonujemy w naszych gabinetach w Warszawie i Wyszkowie. Szczegóły znajdą Państwo w zakładkach:
esperal Warszawa
esperal Wyszków

Jeżeli pacjent jest w trakcie długotrwałego ciągu alkoholowego, do jego przerwania może być konieczna detoksykacja, którą również oferujemy. Nie tylko umożliwi ona bezpieczny powrót do stanu trzeźwości, ale także wzmocni i nawodni organizm, dzięki czemu pacjent bardzo szybko odczuje poprawę stanu fizycznego, a rana będzie lepiej i szybciej się goić.

Wszycie esperalu trwa około godzinę

Środek używany do znieczulenia miejscowego może utrudniać prowadzenie pojazdów

Nie prowadź po zabiegu

Na zaszycie należy zarezerwować sobie około godziny – tyle czasu zazwyczaj wystarcza do wykonania wszywki i przekazania sugestii co do dalszego postępowania.

Jeżeli pacjent zamierza dotrzeć do nas samochodem, powinien zapewnić sobie asystę kierowcy w drodze powrotnej. Disulfiram nie upośledza zdolności do prowadzenia pojazdów, ale środek stosowany przy znieczuleniu miejscowym już tak. Do tego dochodzi także stres, a często również zmęczenie organizmu spowodowane epizodami alkoholowymi. Z tego powodu bezpośrednio po wszyciu esperalu nie powinno się siadać za kółko, w kolejnych dniach nie ma już jednak ku temu przeciwwskazań.

Jakkolwiek może się to wydawać oczywiste przypominamy, że przed zabiegiem warto wziąć prysznic lub kąpiel, gdyż przez kolejną dobę nie będzie takiej możliwości. Ten czas będzie niezbędny, by rana zaczęła się goić i należy unikać wszystkich czynności, mogących ten proces zakłócić.

Prysznic będzie można wziąć dopiero dobę po zaszyciu - warto o tym pamiętać

Przed zabiegiem warto wziąć prysznic

Należy także założyć luźne ubranie, które nie będzie obcierać ani uciskać miejsca po zabiegu, co zminimalizuje ryzyko jakichkolwiek powikłań.

Przypominamy o trzeźwości przed zabiegiem

Jak Państwo widzicie przygotowanie do wykonania wszywki alkoholowej nie jest skomplikowane, a najtrudniejszym elementem może okazać się wytrwanie w abstynencji alkoholowej do całkowitego wytrzeźwienia. Jeżeli mają Państwo pytania, na których odpowiedzi nie znalazły się na niniejszej stronie, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, podczas którego postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.